کد خبر: 1796304/4 زمان: 16:01   1400/09/14 بازدید: 19,937

من مهدی طارمی هستم، نمی‌خواستم شبیه کسی باشم

طارمی: همیشه می‌گفتم یک قیچی مهم در زندگی‌ام می‌زنم

مهاجم ایرانی تیم پورتو در گفتگو با رسانه پرتغالی به حواشی انتخاب گل جالبی که برابر چلسی در لیگ قهرمانان فصل گذشته به ثمر رسانده بود و به عنوان یکی از گل‌های تاریخی این رقابت‌ها شناخته شده، واکنش نشان داد.

به گزارش "ورزش سه"، مهدی طارمی توانسته طی دو فصل اخیر نگین فوتبال ایران در فوتبال اروپا شناخته شود و با عملکردی درخشان نام خود را بیش از گذشته بر سر زبان‌ها بیندازد. مهاجم ایرانی تیم پورتو فصل گذشته و در لیگ قهرمانان در فرصت کمی که برای تقابل با چلسی به دست آورد، با گلی دیدنی و قیچی یک اتفاق ویژه و تاریخی را رقم زد. گلی که اکنون به عنوان 10 گل برتر فیفا انتخاب شده است.

 

نشریه اوژوگوی پرتغال در این رابطه با مهاجم ایرانی تیم پورتو به گفتگو پرداخته است و طارمی نیز در این گفت‌و‌گو  درباره مهارتش برای زدن ضربات قیچی برگردان از جمله گلی که فصل گذشته در بازی برگشت تیمش مقابل چلسی در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند صحبت کرد.

طارمی در این مصاحبه با تأکید بر اینکه گلش به چلسی اتفاقی و شانسی نبوده است، با اشاره به ضربه قیچی دوران حضورش در پرسپولیس و برابر فولاد که با بدشانسی به تیرک دروازه حریف برخورد کرده بود گفت: وقتی در ایران بودم و برای پرسپولیس بازی می‌کردم، چندین بار زدن ضربات قیچی را امتحان کردم. بعضی از آنها به تیر دروازه خورد و بعضی‌ دیگر خارج از چارچوب بودند. با این حال من همیشه به خودم می‌گفتم که بالاخره یک روز در یک بازی مهم با ضربه قیچی گل می‌زنم. همیشه می‌خواستم به دستاوردی برسم که وقتی بازنشسته شدم بتوانم به آن افتخار کنم.

 

 

 

طارمی 29 ساله با اعتراف به اینکه بازی در لیگ قهرمانان اروپا برای تحقق یک رؤیای کودکانه بوده است، اینطور صحبت‌هایش را ادامه داد: وقتی در سن 6 سالگی فوتبالم را شروع کردم، همیشه بازی‌های لیگ قهرمانان را تماشا می‌کردم. بازی‌‌ها در ایران خیلی دیروقت پخش می‌شدند. اولین باشگاه من در شهر خودم بود. من به لطف پدرم وارد فوتبال شدم. از آنجا بود که همه چیز آغاز شد.

 

مهاجم ایرانی پورتو با اشاره به اینکه 18 ماه از دوران حرفه‌ای فوتبال خود را به دلیل حضور در سربازی از دست داده گفت: بعد از آن به خاطر رفتن به خدمت سربازی 18 ماه از فوتبال دور بودم. این در ایران یک قانون است. بعد از آن من به پرسپولیس رفتم اما باورم نمی‌شد که چنین اتفاقی افتاده است. پرسپولیس در ایران باشگاه بزرگی است. برای همین رفتن به آن تیم باور نکردنی بود.

طارمی در پایان این گفتگو از اینکه توانسته رویاهای خود را به نتیجه برساند، ابراز رضایت می‌کند: بعد از آن هم که راهی اروپا شدم و از آن روز کلی اتفاق خوب برایم رخ داده است. من به دستاوردهایی که در دوران بازی‌ام داشته‌ام، افتخار می‌کنم و از آنها بسیار راضی‌ام، از زمان کودکی تا الان. در کودکی نمی‌خواستم شبیه هیچ بازیکن دیگری باشم، فقط می‌خواستم خودم باشم، مهدی طارمی.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.