کد خبر: 1794029/55 زمان: 16:30   1400/09/03 بازدید: 8,722

نبرد شاگردان الهامی و حسینی برنده نداشت؛

نساجی 2 - پیکان 2؛ جذاب، پرگل و دیدنی

در یک بازی جذاب و پرگل که 4 بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرد، تیم‌های نساجی و پیکان به تقسیم امتیازات رضایت دادند.

به گزارش "ورزش سه" در یکی از جذاب‌ترین دوئل‌های هفته ششم لیگ برتر، امروز در ورزشگاه شهدای ساری تیم‌های نساجی و پیکان به مصاف یکدیگر رفتند؛ در نیمه نخست شاگردان ساکت الهامی بیشتر صاحب توپ و میدان بودند و توانستند فوتبال بهتری از خود ارائه کنند و سرانجام این نمایش بهتر، گلزنی کریم اسلامی بود که باعث شد تا نساجی با پیروزی به رختکن برود.

 

با شروع نیمه دوم، پیکان با استراتژی رسیدن به گل تساوی وارد زمین شد و بی‌تاب برای رسیدن به گل تساوی بودند که سرانجام روی یک ارسال ضربه ایستگاهی، ابراهیم صالحی مهاجم باتجربه پیکانی‌ها توانست گل تساوی را به ثمر برساند؛ بعد از به تساوی کشیده شدن بازی، حملات پیکانی‌ها برای رسیدن به گل برتری ادامه داشت تا این‌که صالحی با فرصت‌طلبی خود توانست توپ را برای دومین‌بار به تور دروازه نساجی بچسباند و کامبک پیکانی‌ها را تکمیل کند.

 

اما دبل صالحی و کامبک پیکان پایان بازی نبود، چرا که شاگردان الهامی دوست نداشتند در خانه مغلوب شوند و 5 بعد از گل برتری حریف، روی اشتباه مدافعان پیکان، حسن نجفی فراری عالی را انجام داد و توانست گل تساوی را به ثمر برساند؛ در دقایق پایانی بازی دو تیم فرصت‌هایی برای گلزنی داشتند که مهم‌ترین شوت دیدنی حسن نجفی بود که با واکنش تماشایی گلر پیکان همراه شد تا در نهایت با تقسیم امتیازات دوئل امروز به پایان برسد.

 

نساجی با این تساوی از 6 مسابقه فصل جدید، 6 امتیاز به دست آورده است و موقتا در جایگاه دهم جدول قرار دارد؛ پیکان تهران هم با تساوی امروز 11 امتیازی شد و در جایگاه چهارم جدول ماند، هر چند که دیگر نتایج هفته می‌تواند جایگاه دو تیم را در جدول با تغییر همراه کند.

 

هفته ششم لیگ برتر؛ پنجشنبه: 1400/09/03 ساعت 15
استادیوم: شهدای ساری / بدون تماشاگر
داور: عبدالنبی پورخلف / کمک‌ها: محمد عطایی و مهدی شفیعی؛ داور چهارم: علی بای / ناظر داوری: حاتم بک‌پور

 

نساجی مازندران

 • علیرضا حقیقی
 • سعید غلامعلی بیگی (دقیقه 76: مهرداد عبدی)
 • امیر مهدی جانملکی
 • شاهین طاهرخانی
 • حامد شیری
 • مرتضی منصوری
 • مسعود شجاعی (دقیقه 76: فرزاد زامهران)
 • ایوب کلانتری
 • اکبر صادقی (دقیقه 86: رضا جعفری)
 • حسن نجفی
 • عبدالکریم اسلامی (دقیقه 86: محمدمهدی نظری)

سرمربی: ساکت الهامی

 

 

پیکان تهران

 • فرهاد مجدکرمانشاهی
 • نادر محمدی
 • سامان فلاح
 • امیرحسین جدی
 • امیرحسین غلامی
 • اسماعیل بابایی (دقیقه 90+1: غلامرضا ثابت ایمانی)
 • حسین پورامینی (دقیقه 59: محمدحسین فلاح)
 • محمدجواد آزاده
 • مجتبی حقدوست (دقیقه 59: پیمان رنجبری)
 • علیرضا کوشکی (دقیقه 87: محمدمهدی محبی)
 • ابراهیم صالحی (دقیقه 87: بهروز نوروزی‌فرد)

سرمربی: مجتبی حسینی

 

 

 

کارت زرد:


حسن نجفی (47) اکبر صادقی (84) از نساجی

محمدجواد آزاده (90+2) از پیکان

 

 

شرح گل:

 

نساجی یک - پیکان صفر (دقیقه 36: عبدالکریم اسلامی): در برگشت ضربه ایستگاهی ارسالی توسط مسعود شجاعی، اکبر صادقی از میانه‌های زمین توپ را روی دروازه پیکان ارسال کرد که بعد از اشتباه مدافع پیکانی‌ها توپ به عبدالکریم اسلامی رسید و مهاجم نساجی با تیزهوشی و ضربه‌ای فنی روی اشتباه دروازه پیکان توانست گل اول تیمش را به ثمر برساند.

 

 

نساجی یک - پیکان یک (دقیقه 66: ابراهیم صالحی): روی ارسال ضربه ایستگاهی توسط اسماعیل بابایی، ابراهیم صالحی مهاجم بلندقامت پیکان بالاتر از مدافعان نساجی بلند شد و توانست با ضربه دروازه نساجی را فرو بریزد تا حساب 1-1 مساوی شود.

نساجی یک - پیکان دو (دقیقه 77: ابراهیم صالحی): بعد از چند رفت و برگشت توپ در محوطه جریمه نساجی، اسماعیل بابایی توپ را از سمت راست ارسال کرد که در میان تعلل مدافعان نساجی و هم‌چنین خروج اشتباه علیرضا حقیقی، سامان فلاح توپ را برای ابراهیم صالحی کنترل کرد و صالحی توانست گل دوم خود و تیمش را در مسابقه امروز به ثمر برساند.

نساجی دو - پیکان دو (دقیقه 82: حسن نجفی): روی پاس عالی اکبر صادقی از میانه‌های زمین، حسن نجفی پشت مدافعان پیکان فرار کرد و روی اشتباه مجدکرمانشاهی دروازه‌بان پیکان، نجفی توانست در مقابل دروازه خالی از دروازه‌بان پیکان قرار بگیرد و گل تساوی را برای نساجی به ثمر رساند.

 

 

لحظات حساس:


دقیقه 7: ارسال کرنر مسعود شجاعی از سمت راست با ضربه سر حامد شیری مدافع پیش‌تاخته نساجی همراه شد اما ضربه او با اختلاف کم از بالای دروازه پیکان به بیرون رفت.

دقیقه 11: شوت زیبا و فنی مسعود شجاعی از پشت محوطه جریمه پیکان به شکلی خطرناک و با فاصله‌ای کم از بالای دروازه مجد کرمانشاهی به بیرون رفت.

دقیقه 16: بعد از یک کار تیمی زیبا از سوی پیکانی‌ها، علیرضا کوشکی توپ را به روی خط محوطه جریمه نساجی فرستاد که ضربه حقدوست به راحتی در اختیار علیرضا حقیقی قرار گرفت.

دقیقه 20: روی از سمت راست و خروج اشتباه فرهاد مجد کرمانشاهی، موقعیت خوبی برای نساجی ایجاد شد اما عبدالکریم اسلامی نتوانست به توپ ضربه بزند و خط دفاعی پیکان با هوشیاری توپ را دفع کرد.
دقیقه 23: یک پاس در عمق برای کریم اسلامی، فرصت خوبی برای گلزنی مهاجم نساجی ایجاد کرد اما ضربه او راهی به دروازه حریف پیدا نکرد و به کرنر رفت.
دقیقه 29: مجدداً مجدکرمانشاهی دوباره اشتباه در خط دروازه تیمش شد و فرصت گلزنی برای نساجی به دست آمد اما اسلامی نتوانست از موقعیت به دست آمده استفاده کند و دروازه حریف را باز کند.

دقیقه 44: ارسال علیرضا کوشکی ابراهیم صالحی را در یک‌قدمی زدن گل تساوی قرار داد اما مهاجم پیکان در دهانه دروازه نساجی به توپ نرسید تا یک فرصت عالی گلزنی برای پیکان از دست برود.

 

 

دقیقه 53: با سماجت ایوب کلانتری هافبک نساجی توپ را از مدافع پیکان گرفت و اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه او با اختلاف از بالای دروازه پیکان به بیرون رفت.
دقیقه 54: روی یک کار تیمی، محمدجواد آزاده درون محوطه جریمه نساجی فرصت شوت‌زنی پیدا کرد که شوت سنگین او با فاصله کم از کنار دروازه علیرضا حقیقی به بیرون رفت.

دقیقه 57: روی ارسال کرنر از سمت چپ دروازه نساجی، با حرکتی زیبا حسین پورامینی روی توپ تاثیرگذار شد که تاثیرگذاری او باعث شد تا توپ به تیرک دروازه نساجی برخورد کند و در ادامه خط دفاعی نساجی با هوشیاری توپ را دور کرد تا بازی همچنان با برتری نساجی ادامه داشته باشد.

دقیقه 80: پاس کات‌بک عالی از حسن نجفی درون محوطه جریمه به فرزاد زامهران، با شوت مهاجم ریزنقش نساجی همراه شد اما ضربه مهاجم نساجی کیفیت لازم را نداشت و به شکلی عجیب از کنار دروازه پیکان به بیرون رفت.

دقیقه 88: فرصت عالی گلزنی برای پیکان درون محوطه جریمه نساجی به وجود آمد اما ضربه سر خطرناک محمدمهدی محبی با واکنش عالی علیرضا حقیقی همراه شد و توپ به گل نرفت.

 

 

اتفاق ویژه:

 

بعد از 8 تقابل بدون تساوی میان نساجی و پیکان، در نهمین مسابقه که امروز برگزار شد، در پایان یک دیدار جذاب و نفسگیر دو تیم به تقسیم امتیازات رضایت دادند تا اولین تساوی تاریخچه دیدارهای دو تیم به ثبت برسد. جالب آن‌که بازی امروز هم به مانند دیدارهای قبلی پرگل دنبال شد و حالا در مجموع 9 بازی برگزار شده میان دو تیم نساجی و پیکان، 24 بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرده که میانگین هر بازی 2.6 گل را نشان می‌دهد!

 

 

در حاشیه

 

* ساکت الهامی دومین جلسه از سه جلسه محرومیت انضباطی خود را سپری می‌کند و از روی سکوها هدایت تیمش را برعهده دارد و به مانند بازی استقلال، شاهین بیانی در کنار زمین حضور دارد.
* مسعود شجاعی کاپیتان تیم نساجی که در مقابل صنعت نفت آبادان اخراج شده بود، بعد از غیبت در دیدار استقلال، امروز در ترکیب تیمش حضور دارد.

 


* پیش از شروع مسابقه، کادرفنی دو تیم با یکدیگر خوش و بش داشتند.
* دو تیم پیش از رویارویی امروز، 8 مسابقه با هم انجام دادند که سهم هر تیم 4 پیروزی بوده است و تساوی در تاریخچه دیدار دو تیم دیده نمی‌شود.
* مهدی سوادکوهی به عنوان ناظر انضباطی ویژه از سوی فدراسیون فوتبال در ورزشگاه شهدای ساری حاضر است.

* بعد از گل نساجی، کادرفنی پیکان اعتراض شدیدی به داور مسابقه داشتند که داور به یکی از دستیاران مجتبی حسینی کارت زرد نشان داد.

* از دقیقه 68 بازی به دلیل مصدومیت گلر پیکان، بازی برای دقایقی از جریان افتاد.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.