کد خبر: 1794000/59 زمان: 13:16   1400/09/03 بازدید: 26,885

یک سال حبس و 75 هزار یورو جریمه؛ بنزما محکوم شد

کریم بنزما، ستاره رئال مادرید، در دادگاه مربوط به پرونده متئو والبوئنا مجرم شناخته شد.

به گزارش "ورزش سه"، بالاخره رای پرونده‌ای که در چند سال اخیر زندگی شخصی  و حرفه‌ای کریم بنزما را تحت الشعاع قرار داده بود صادر شد.

دادگاه فرانسه اعلام کرد که این بازیکن به دلیل تلاش برای باج‌گیری از متئو والبوئنا، هم تیمی‌اش در تیم ملی این کشور، مجرم شناخته شده و رای پرونده او یک سال حبس تعلیقی و پرداخت 75 هزار یورو است.

قضات دادگاه دفاعیه بنزما مبنی بر این که هدفش از مطرح کردن صحبت‌هایی که با والبوئنا زده باج‌گیری مستقیم نبوده و او اطلاع نداشته که اقداماتش ممکن است جنبه قانونی داشته باشد پذیرفته و به همین دلیل حکم حبس او را به حالت تعلیقی درآوردند.

 

 

رای این دادگاه تنها چند ساعت پیش از بازی امشب این بازیکن برابر شریف در لیگ قهرمانان اروپا و البته پنج روز پیش از برگزاری مراسم توپ طلا در پاریس اعلام شده که او یکی از نامزدهای دریافت آن به حساب می‌آید.

والبوئنا یکی از دوستان دوران کودکی بنزماست و پرونده باج‌گیری از او به سال 2015 برمی‌گردد که عده‌ای این بازیکن را تهدید کردند که اگر مبلغی را به آنها پرداخت نکند، فیلمی غیراخلاقی از او منتشر می‌کنند.

دخالت بنزما در این موضوع باعث شد که اتهام همکاری با باج‌گیرها به این بازیکن نسبت داده شود و همین موضوع باعث شد او چند سال از تیم ملی فرانسه دور باشد و قهرمانی با این تیم در جام جهانی 2018 روسیه را نیز از دست بدهد.

او چند ماه قبل بار دیگر از سوی دیدیه دشان به تیم ملی دعوت شد و از آن زمان به بعد به یکی از مهره‌های کلیدی این تیم تبدیل شده است.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.