کد خبر: 1760720/52 زمان: 12:32   1400/03/20 بازدید: 11,297

گمرک آرژانتین علیه کمک‌های مسی برای مبارزه با کرونا

بعد از گذشت ۱۰ ماه هنوز دستگاه های تنفسی اهدایی لیونل مسی برای مبارزه با ویروس کرونا به بیمارستان های آرژانتین نرسیده است.

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی حدود 10 ماه پیش و در راستای کمک به کشورش در راه مبارزه با ویروس کرونا هزینه های مالی خرید 32 دستگاه تنفسی را متقبل شد اما هنوز هیچ کدام از آنها در بیمارستان های آرژانتین مورد استفاده قرار نگرفته زیرا گمرک این کشور این دستگاه ها را توقیف کرده است.

 

بر اساس ادعای رسانه‌های آرژانتینی دلیل توقیف این دستگاه های تنفسی در گمرک آرژانتین این است که اداره ملی مواد مخدر، مواد غذایی و تجهیزات پزشکی (ANMAT) در این کشور هنوز اجازه ورود آنها را صادر نکرده است.

 

 

 

 

یکی از منابع آگاه در این باره می گوید: "ورود این دستگاه‌ها به آرژانتین در هاله ای از ابهام قرار دارد چرا که آنها نمی توانند مراحل گمرکی را پشت سر بگذارند. همچنین تا زمان ارائه اوراق معتبر این دستگاه ها در گمرک باقی خواهند ماند."

 

گفتنی است در حال حاضر موارد ابتلا به کرونا در آرژانتین افزایش یافته و بخش بهداشت را در وضعیت سختی قرار داده است. همچنین باعث شده است که کوپا آمه‌ریکا از آرژانتین به برزیل منتقل شود.

از سراسر وب
ديدگاه کاربران
برای ارسال دیدگاه، باید وارد حساب کاربری خود شوید.
برای ورود به حساب کاربری خود اینجا کلیک نمایید.